Pasowanie na czytelnika (PDF)

Pasowanie na czytelnika (PDF)

Produkt cyfrowy do pobrania
Liczba stron: 32
liczba ocen: {{votes}}{{userVoted ? ', twoja ocena: ' + userVoted : '' }}
45 zł

Publikacja zawiera 11 gotowych pomysłów na przeprowadzenie uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki w szkole podstawowej. To sprawdzone, praktyczne propozycje autorów, którzy wcześniej zrealizowali je w swoich szkołach. Materiały zawierają instrukcje i wskazówki.

Scenariusze dzielą się na materiały repertuarowe oparte na przedstawieniu lub inscenizacji dla najmłodszych, scenariusze obchodów uroczystości pasowania, a także scenariusze zajęć, gier dydaktycznych i projektów edukacyjnych mających za zadanie wprowadzenie dzieci w świat biblioteki, z elementami promocji czytania i edukacji czytelniczej. Materiały ukazały się w miesięczniku Biblioteka w Szkole.

Gotowe, sprawdzone scenariusze

Materiały repertuarowe i scenariusze obchodów

Scenariusze zajęć, gier dydaktycznych i projektów edukacyjnych

Elementy promocji czytania i edukacji czytelniczej

Spis treści

Niedokończone zaklęcie
3-5

Niedokończone zaklęcie – scenariusz pasowania na czytelnika

Scenariusz pasowania na czytelnika został stworzony na podstawie nowych lektur szkolnych. Podczas przedstawienia dzieci poznają Detektywa Pozytywkę, Cukierka z Marcelem, a także znane już wcześniej postacie, takie jak np. Kopciuszek. Tekst jest rymowany, z nutką humoru oraz oprawą muzyczną.
6-9

W świecie książek Scenariusz uroczystości dla klas pierwszych szkół podstawowych

Scenariusz przyjęcia uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W inscenizacji poznają Wróżkę Książkównę, Wróżkę Wiedzuchnę i Wróżkę Pomysłówkę, biorą czynny udział w interaktywnej inscenizacji i uczestniczą w pasowaniu na czytelnika.
Wiedźma Multimedia
10-16

Wiedźma Multimedia Scenariusz przedstawienia

Scenariusz przedstawienia, które można wykorzystać podczas pasowania na czytelnika. Humorystyczna wariacja na temat znanych bajek uwrażliwiająca na zagrożenia związane z korzystaniem z nowych mediów.
Krótka historia książki
17

Krótka historia książki Scenariusz inscenizacji

Scenariusz przedstawienia przybliżającego w zwięzłej formie dzieje książki - od czasów prehistorycznych i malowideł naskalnych, przez średniowiecznych skrybów, do e-booków.
18-19

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

Scenariusz spotkania bibliotecznego dla sześciolatków. Zajęcia prowadzi nauczyciel bibliotekarz i dwie uczennice przebrane za wróżki. Dzieci odgadują zagadki, biorą udział w różnorodnych zabawach i konkurencjach, składają uroczystą biblioteczną obietnicę.
20-21

Piraci na Książkolandii Scenariusz pasowania na czytelnika

Scenariusz pasowania na czytelników w scenerii rodem z powieści przygodowych o piratach. Piracki statek zabiera na pierwszaki na pokład i razem płyną do Książkolandii - krainy niezwkłych przygód.
22-23

Zostajemy czytelnikami biblioteki szkolnej Scenariusz pasowania na czytelnika

Scenariusz pasowania na czytelnika w konwencji podróży pociągiem. Uczniowie odwiedzją kolejne „stacje kolejowe” z wystawkami książek.
Świat baśni i bajek
24-25

Świat baśni i bajek – program edukacyjny dla najmłodszych czytelników

Święto pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki nie musi być jednorazowym wydarzeniem. Może też być zwieńczeniem dłuższego cyklu imprez poświęconych np. tematyce bajek. Proponowany program został pomyślany jako przedsięwzięcie obejmujące okres od 5 listopada (Dzień Postaci z Bajek) do stycznia. Może...
26-27

Podróż do stacji Literkowo Aktywne pasowanie na czytelnika

Propozycja zorganizowania pasowania na czytelnika jako gry dydaktycznej w formie zabawy w pociąg. Taka forma wymaga przygotowań, ale jest bardzo atrakcyjna dla dzieci.
28-29

Ślubujemy uroczyście... Pasowanie na czytelnika

Sprawdzone propozycje i wskazówki, które wzbogacą imprezę czytelniczą związaną z pasowaniem pierwszaków na czytelników.
30-31

Mam sześć lat - czytam, bo lubię! Projekt edukacyjny

Propozycja projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo wśród najmłodszych. Celem jest wprowadzenie sześciolatków w świat książki i czytelnictwa oraz przystosowanie biblioteki do przyjęcia najmłodszych uczniów.