Aranżacja wnętrza biblioteki (PDF)

Aranżacja wnętrza biblioteki (PDF)

Produkt cyfrowy do pobrania
Liczba stron: 32
liczba ocen: {{votes}}{{userVoted ? ', twoja ocena: ' + userVoted : '' }}
25 zł

Publikacja zawiera 13 artykułów na temat aranżacji wnętrz, remontów i odświeżania przestrzeni bibliotecznej tak, by stała się bardziej atrakcyjna dla czytelników. Znajdują się tu materiały zarówno opisujące remonty, jak i pomysły na drobne, niedrogie zmiany, które nadadzą bibliotece nowy charakter.

Wszystkie artykuły są osadzone w realiach normalnych bibliotek, napisane przez osoby, które planowały lub wręcz przeprowadzały własnymi rękami opisywane zmiany. Materiały ukazały się w miesięczniku Biblioteka w Szkole.

Prawdziwe realizacje

Instrukcje, wskazówki, pomysły

Opisy i efekty remontów

Tanie rozwiązania bez budżetu

Spis treści

Wakacyjna modernizacja biblioteki
3-5

Wakacyjna modernizacja biblioteki

Na co zwrócić uwagę, planując remont bibliotecznej przestrzeni? Praktyczne wskazówki krok po kroku na przykładzie biblioteki szkolnej gruntownie i efektownie wyremontowanej w ramach rewitalizacji przestrzeni całej szkoły.
Nowa siedziba biblioteki
6-7

Nowa siedziba biblioteki

Prezentacja zmodernizowanej przestrzeni biblioteki ze wskazaniem na proste i ciekawe rozwiązania, które nadały jej przestronny i niepowtarzalny wygląd. Teraz każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Nowa odsłona biblioteki szkolnej
8-9

Nowa odsłona biblioteki szkolnej

Nowoczesne wnętrza zawsze bardziej przyciągają czytelników i zachęcają do odwiedzenia biblioteki. Jak pozyskać środki i niskim kosztem wyremontować placówkę na przykładzie biblioteki szkolnej w Międzybrodziu Żywieckim.
Regały i siedziska ze skrzynek po owocach
9

Regały i siedziska ze skrzynek po owocach

Pomysłowe wykorzystanie skrzynek i stworzenie z nich nietypowej czytelni w Środzie Wielkopolskiej.
Nyski Hogwart
10-11

Nyski Hogwart – aranżacja zabytkowej biblioteki

Prezentacja zabytkowej biblioteki w Liceum Ogólnokształcącym Carolinum w Nysie i refleksje związane z pracą z czytelnikami w tym intrygującym, ale też wymagającym środowisku pracy.
Biblioteka jak z obrazka
12-13

Biblioteka jak z obrazka – nieszablonowa aranżacja biblioteki

Prezentacja doświadczeń związanych z modernizacją wnętrza biblioteki, dzięki którym placówka zyskała nowoczesny, niebanalny charakter i stała się idealną przestrzenią do zagłębienia się w lekturze.
Niskobudżetowy lifting
14-15

Niskobudżetowy lifting małej biblioteki

Efektowny lifting biblioteki bez wielkich nakładów finansowych? To nie tylko możliwe, lecz także bardzo atrakcyjne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli celem liftingu jest nadanie bibliotece autorskiego, niepowtarzalnego wyglądu, a przy okazji... zadbanie o środowisko naturalne.
Ekspresowy generalny remont biblioteki
16-18

Ekspresowy generalny remont biblioteki

Prezentacja efektów ekspresowego remontu biblioteki (wykonanego w 2 tygodnie). Dzięki inicjatywie bibliotekarki i przychylności dyrekcji, niewielkim nakładem finansowym biblioteka zyskała całkowicie nowy, przyjazny wygląd.
19

Biblioteka miejscem dobrych inwestycji

Prezentacja wyremontowanej i zmodernizowanej warszawskiej biblioteki, nagrodznej główną nagrodą w konkursie „Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się w 2016 roku”.
Niezwykła czytelnia w industrialnym stylu
20-21

Niezwykła czytelnia w industrialnym stylu

Czasami aby zamienić bibliotekę w prawdziwą perełkę, wystarczy nie dodać, ale odjąć, na przykład... tynk, który odpowiednio skomponowany z innymi elementami wystroju nada bibliotece industrialny, ale przytulny charakter. Inspirująca strategia odważnego łączenia sprzeczności, której elementy można wykorzystać na...
Biblioteka – rezerwat ciszy?
22-25

Biblioteka – rezerwat ciszy?

Pogłębiona refleksja na temat miejsca ciszy w bibliotece szkolnej. Dlaczego warto zadbać o to, by uczynić ją szkolnym rezerwatem ciszy, i jak to osiągnąć bez uciekania się do środków przymusu? Autorka podaje sprawdzone przykłady działań, m.in. z odwołaniem do zakładu Janusza Korczaka.
26-28

Organizacja biblioteki szkolnej

Nauczyciele bibliotekarze nie mają wpływu na wielkość pomieszczeń biblioteki czy ich wyposażenie, mogą jednak zdziałać wiele dobrego dzięki odpowiedniemu ułożeniu zbiorów oraz zaplanowaniu bibliotecznej przestrzeni. Jako inspirację przedstawiamy rozwiązania sprawdzone w praktyce.
29-31

O szarzyźnie - bez Photoshopa

Tekst inspirowany akcją sieci Biblioteki Szkolne Online „Biblioteki szkolne bez photoshopa”. Jak ożywić szary biblioteczny księgozbiór?